2015. május 6., szerda

ZÁRVA VAGYOK!




kép a netről


Kedves olvasóim, látogatóim, blog-társaim!


Jó ideje nem jelentkeztem új bejegyzéssel, recepttel, nem válaszoltam kommentekre és elmaradtam a közösségi oldalakról is, úgy érzem, némi magyarázattal tartozom a hallgatásomért. 

Nem, szerencsére nincs olyan nagy baj, amiért abbahagytam volna a blogírást, csak  megint elromlott  a számítógépemben egy  "komoly" alkatrész. Sajnos egyenlőre megjavíttatni nem tudom, így valószínűleg hosszabb szünet elé néz a blogom. 

Sütök, főzök, fotózok továbbra is és mobilról be-be nézek hozzátok, de onnan posztot írni elég nehézkes és a fotók felrakása sem megoldható.    


Mindenkinek köszönöm, aki ennek ellenére ellátogat(ott) hozzám. Amíg nem tudok újdonságokkal jelentkezni, addig nézzetek szét a már fent lévő receptjeim között, remélem, hogy találtok közöttük  is  kedvetekre valót.    





2015. március 25., szerda

Áfonyás-citromos kuglóf
















A magunk sütötte kuglófnak nincsen párja. Az egyik legkedveltebb kevert tésztás sütemény, nem véletlenül, mert szinte elronthatatlan és viszonylag kevés hozzávalóból is igen ízletes és kiadós a végeredmény. Valódi ünnepi desszert lehet, de az egyszerű hétköznapokat is feldobja egy csésze tea, kávé vagy habos kakaó kísérőjeként. Ma egy citrusos változatot sütöttem, melyet a fanyar ízű citrom és az édes áfonya találkozása tesz ellenállhatatlanná. Jó szívvel ajánlom a húsvéti asztalra, üde ízével és vidám színével a vendégek kedvence lehet.  


Áfonyás-citromos kuglóf 

Hozzávalók:

  • 25 dkg vaj
  • 25 dkg porcukor
  • 1 cs. vaníliás cukor
  • 2 citrom reszelt héja
  • 1/2 citrom leve
  • 4 tojás
  • 25 dkg liszt
  • 1 tk sütőpor
  • pici só
  • 5 dkg szárított áfonya
  • máz:
  • 12 dkg porcukor
  • kevés citromlé

Elkészítése:

  1. Habosra keverjük a vajat a porcukorral, vaníliás cukorral, citromhéjjal és citromlével, menet közben egyenként hozzáadjuk a tojásokat is.
  2. A lisztet elkeverjük a sütőporral, pici sóval és beleszitáljuk a tojásos, vajas masszába, az egészet jól összedolgozzuk.
  3. A masszát kivajazott, kilisztezett, közepes méretű kuglóf formába öntjük, előmelegített sütőben 160C-on kb. 50 perc alatt készre sütjük. (sütési idő tájékoztató jellegű, sütőfüggő!)
  4. A mázhoz a porcukrot a citromlével habosra keverjük, majd a kihűlt kuglófra öntjük, áfonyával, citrommal díszítjük.  






2015. március 19., csütörtök

Háromhagymás tavaszi tojáskrém













Reggelire, vacsorára gyakran vannak nálunk házi készítésű ízletes kencék, amelyek nem igényelnek különösebb extra hozzávalókat, mégis tartalmas és tápláló étkezést biztosítanak, kicsit megbontják az unalmas felvágottak sorát és az éppen fellelhető maradékok is jól hasznosíthatók benne. Húskrém, májkrém, zöldség,- és sajtkrémek mind egytől egyig a kedvenceink közé tartozik. De a tojáskrémet se hagyjam ki a sorból, mert talán ez készül a leggyakrabban. Amint beköszönt a tavasz és megjelennek az első primőrök, a harsogó saláták, zsenge hagymák, ropogós retkek, máris megyek a piacra friss tanyasi tojásért és már készítem is ezt a tavaszi ízeket, színeket magába foglaló kenőkét. Én általában kicsit masszívabb állagúra hagyom, nem hígítom el, mert sajttal megszórva szívesen esszük melegszendvicsként is, és akkor nem jó, ha lefolyik a kenyérről, de aki hígabban szereti tegyen több tejfölt hozzá, kistányérból kikanalazva egy szeletke frissen sült ropogós pirítóssal ugyanolyan isteni. Friss zöldségeket vagy salátát feltétlenül kínáljunk hozzá.            


Háromhagymás tavaszi tojáskrém


Hozzávalók:


  • 8 kemény tojás
  • 1 ek lágy vaj
  • 3 ek majonéz
  • 1 ek tejföl
  • 1 tk dijoni mustár
  • 1/2 fej lilahagyma
  • 3 szál újhagyma
  • 5-6 szál medvehagyma
  • bors
  • pirospaprika

Elkészítése:


  1. A tojásokat keményre főzzük, leszűrjük, megpucoljuk.
  2. Tojásszeletelővel felkockázzuk vagy villával szétnyomkodjuk.
  3. Hozzáadjuk a lágy vajat, majonézt, tejfölt, mustárt és a finomra aprított hagymákat.
  4. Sózzuk, borsozzuk, csipetnyi pirospaprikával meghintjük, villával óvatosan összekeverjük.
  5. Néhány órára a hűtőszekrénybe tesszük, hogy összeérjenek az ízek.
  6. Rozskenyérre, magos kiflire, pirítós kenyérre kenve fogyasztjuk rengeteg friss zöldséggel.  










2015. március 18., szerda

Medvehagymás-márványsajtos csirkecsíkok












Mai ebéd, amely az egyszerűség és gyorsaság jegyében készült. Nagyon szeretem a mártásos húsokat, mindegy hogy zöldség alapú vagy sajtos mártásokról legyen is szó. Eredetileg egy egyszerű sajtmártásos csirkét szerettem volna készíteni, de aztán gondoltam, hogy legyen benne inkább a megszokottól eltérően egy kis extra íz, így került bele sima sajt helyett márványsajt és medvehagyma is. Azt hiszem e két összetevő nagyon jó párost alkotott, harmonikusan összesimult a két ízvilág. Megosztó étel, nem mindenki szereti a márványsajt pikáns, jellegzetes ízét, de a kék sajt imádóknak szerintem ízleni fog.


Medvehagymás-márványsajtos csirkecsíkok


Hozzávalók:

  • 1 nagy csirkemellfilé
  • 15 dkg érett, jó minőségű márványsajt
  • 2 dl habtejszín
  • 2-3 g fokhagyma
  • frissen őrölt bors
  • 8-10 szál medvehagyma
  • 2 ek olaj
  • kevés vaj


Elkészítése:

  1. A csirkemellet vékonyan felcsíkozzuk, meghintjük a borssal. (én nem sóztam, mert a sajt is sós)
  2. Az olajat összemelegítjük a vajjal, a csirkehúst átforgatjuk rajta és addig sütjük, míg egy kis színt kap.
  3. Felöntjük a tejszínnel, belemorzsoljuk a márványsajtot, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát és a nagyobb darabokra vágott vagy tépkedett medvehagyma leveleket. 
  4. Néhány percig forraljuk, amíg a sajt elolvad és a mártás kissé besűrűsödik.
  5. Frissen, forrón tálaljuk, főtt tészta vagy párolt rizs illik hozzá.






2015. március 8., vasárnap

Nőnap alkalmából






Hajdú Levente:

Nőnapra


Gondolatban egy szál virágot
minden hölgynek ma átadok,
szerény ajándék,amellyel 
vendég leszek most nálatok.


Szeretet áradjon felétek,
tőlünk, kik értetek vagyunk,
és nézzétek el nekünk, ha most
valamiért elcsuklik szavunk.


Egy küldött mosoly, egy szál virág,
nem dariusi nagy vagyon,
de szívünkből jő és szívhez szól,
s köszönt e boldog
Nőnapon!







2015. március 4., szerda

Megérkezett Éva ajándéka



Évánál (Gizi receptjei) volt néhány napja szülinapi játék, 6 éves lett a blogja. Ebből az alkalomból a jelentkezők között ezt a nagyvonalú és igen hasznos ajándékot sorsolta ki, melynek a szerencse jóvoltából   én lehetek a boldog tulajdonosa.

 Éva nem tudja, de most elárulom, hogy én már akkor figyelemmel kísértem a blogját, mikor még itthon nem is volt saját netem. Net-kávézókba jártam internetezni és a Gizi receptjei blog is azok közé tartozott, ahonnan gyakran jegyzeteltem ki recepteket, ötleteket. Ez idő tájt ragadott magával annyira a gasztroblogok világa, hogy aztán elindítottam a saját oldalamat és idén már én is a 6. blogszülinapot fogom ünnepelni. 


Ezúton is még egyszer köszönöm Éva a lehetőséget, kívánok még sok boldog blogszülinapot és további örömteli blogolást!
















2015. február 21., szombat

In memoriam

         
           Szurtika    
          2013 (?)  -  2015.02.20   (04:21)


Napok óta nem jelentkeztem sem itt, sem a közösségi oldalamon. Ne haragudjatok, de most nincs kedvem a konyhában tevékenykedni, fotózni és írni sem ...  mert megint elveszítettünk egy "családtagot", aki fontos volt a számunkra.


Szurtit Balikával együtt 1 évvel ezelőtt fogadtuk magunkhoz a már meglévő hat cicánk mellé. Mindig megfogadjuk, hogy már több állatot nem veszünk magunkhoz, de nagy állatbarátok lévén, gyakorlatilag ez elkerülhetetlen. Valahogy minden alkalommal úgy van ez, hogy  jön a sorsszerű találkozás, ők kiválasztanak minket maguknak és aztán szép lassan belopóznak először a gondolatainkba, aztán az életünkbe is ...   


Szurti és Balika elválaszthatatlan párost alkottak, tavaly tavasszal hetekig a szomszéd padlásfeljáróján ücsörögtek, ott láttuk meg őket, olyanok voltak, mint két megszeppent, elárvult kisgyerek, el nem mozdultak egymás mellől és rajongva imádták egymást. Megsajnáltuk őket, enni adtunk nekik, gondoskodtunk róluk, míg végül annyira megszelídültek, hogy nálunk maradtak. Balikát tavaly nyáron elütötték a közeli bicikli úton, így Szurti egyedül maradt. Nagyon magányossá vált, többé nem volt maradása itthon, állandóan a környékbeli utcákon bolyongott, verekedős lett, sokszor napokig nem láttuk őt, de azért a hasa egy idő után mindig haza hozta. Rendkívül kommunikatív, olyan igazi kis dumafranci volt, sokszor még az idegenek is megmosolyogták a "beszédét", a csavargásai ellenére is nagyon ragaszkodott hozzánk, és százszorosan meghálált minden gondoskodást. Semmi előjele nem volt a betegségének. Néhány napja kicsit kevesebbet evett, tegnapelőtt pedig úgy jött haza, hogy szinte már jártányi ereje sem volt, csak vonszolta magát. Szaladtunk az orvoshoz, injekciót, infúziót kapott, azt mondták, hogy ki van hűlve és ki van száradva (?!). Tegnap hajnalban a kezelés ellenére összeomlott a keringése, a kezeim közt szállt el a drága kóbor lelke ...


Az elmúlt fél évben 5 cicánkat veszítettük el, volt amelyik eltűnt, a többit balesetek és betegségek által. Tudom, hogy nem lehetünk örökké mellettük, hogy óvjuk, védjük őket a bajtól, de ezek a veszteségek olyan leírhatatlanul fájdalmasak nekünk, akik imádjuk az állatainkat.




Csak bízni tudok benne, hogy Szurti és Balika mostmár újra együtt vannak és nagyon boldogok!




R.I.P



 

2015. február 16., hétfő

BAGHRIR - marokkói palacsinta
















Baghrir, avagy az ezerlyukú palacsinta egy észak-afrikai különlegesség. Könnyű, puha, búzadara alapú palacsinta. Rendkívül népszerű Marokkóban, Algériában és Tunéziában. Reggelire fogyasztják vagy késő délután. A különlegessége abban rejlik, hogy csak az egyik oldalát kell megsütni, a másik oldalán pedig szivacsos állagú, apró lyukacskák keletkeznek. A recept egyszerű és a kelesztési időt leszámítva gyorsan elkészíthető, mivel a hozzávalókat turmixgépben kell összeturmixolni, ez nagyban megkönnyíti a vele való munkát. Ízlésünknek megfelelően süthetjük hagyományos vagy kisebb, tenyérnyi méretűre is. Melegen, olvasztott vajas mézzel fogyasztva a legfinomabb. Egy bögre forró tea vagy egy jó kávé elengedhetetlen hozzá.  


Baghrir - marokkói palacsinta


Hozzávalók:
kb 10-12 db közepes méretű palacsintához


1 csésze =  2,5 dl

  • 1 csésze meleg tej
  • 1/2 csésze meleg víz
  • 1 csésze búzadara
  • 1/2 csésze liszt
  • 2 tojássárgája
  • 1,5 tk szárított élesztő
  • 1 csapott tk sütőpor
  • 3 ek cukor
  • 1/4 tk só

Elkészítése:

  1. A tejet és a vizet egy edénybe öntjük, megmelegítjük. (nem forraljuk!)
  2. A tejes-vizes keveréket beleöntjük a turmixgép poharába és a többi hozzávalóval - kivéve a sütőport és az élesztőt - 5 percig turmixoljuk, míg jó habos nem lesz. Állítólag ez a jó baghrir sikerének a titka. 
  3. Ekkor beleszórjuk a sütőport és az élesztőt és újból összeturmixoljuk. (ha esetleg túl sűrű lenne adjunk még hozzá folyadékot, olyan állagúnak kell lennie, mint a mi palacsintatésztánknak)
  4. A masszát egy nagy és mély tálba öntjük, tetejét lefedjük és meleg helyen 1 óra hosszát kelesztjük.
  5. Egy tapadásmentes serpenyőt megmelegítünk, a serpenyő közepére öntünk egy kis merőkanálnyit a masszából, kis lángon sütjük, szinte azonnal megjelennek a buborékok és lyukak a palacsinta felületén. Addig kell sütni, míg már nem látunk a massza felületén nyers tészta részeket.
  6. A palacsintát nem kell megfordítani, csak az egyik oldalát sütjük, zsiradék sem kell alá, nem fog leragadni.
  7. A kész palacsintákat melegen ne rakjuk egymásra, mert összeragadnak, várjuk meg, míg kicsit kihűlnek.
  8. Tálalhatjuk vajjal összeolvasztott mézzel, juharsziruppal, nutellával vagy lekvárral is.







2015. február 14., szombat

Csészekeksz Valentin napra













Ismét egy ünnep, mely Amerikából indult és világszerte ünneplik a szerelmesek. Van, aki tartja, van, aki nem, de egy kis figyelmesség az ünnep ellenére is jól esik a szeretteinknek. Én csak jelképesen szoktam megemlékezni róla, sütök-főzök valamit, ami beleillik a nap hangulatába. Még tavaly vásároltam ezt a kis szívecske formát, hogy milyen jól lesz majd meglepni a vendégeimet az ebéd után szervírozott kávénál. Aztán valahogy az egész elfelejtődött. A napokban akadt a kezembe újra a forma, így most legalább volt alkalmam kipróbálni. Csészére, bögrére lehet akasztani a vele készített kekszet. Maga a keksz egyszerű omlós vagy linzertészta, amibe most illatos narancshéj is került. Dobozba téve sokáig eláll, így minden nap tehetünk a kávéscsészénk szélére egy szívecskét, vidámabban fog indulni a napunk tőle.



Csészekeksz


Hozzávalók:
kb 65-70 db kekszhez


  • 30 dkg liszt
  • 15 dkg vaj vagy margarin
  • 5 dkg zsír
  • 10 dkg porcukor
  • 1 cs vaníliás cukor
  • 1 nagy tojás sárgája
  • csipet só
  • 1 bio narancs reszelt héja


Elkészítése:

  1. A hideg vajat és a zsírt gyors mozdulatokkal összemorzsoljuk a liszttel, belekeverjük a sót és a cukrokat, majd a többi hozzávalóval omlós tésztát gyúrunk.
  2. Cipót formázunk belőle, folpackba csomagolva 1 óra hosszára a hűtőbe tesszük.
  3. Lisztezett felületen kb 3-4 mm vastagságúra nyújtjuk és a kiszúró formával kiszúrjuk a kekszeket.
  4. Sütőpapíros tepsibe tesszük, előmelegített 180C-os sütőben kb 10 perc alatt szép világosra sütjük.
  5. A tepsiben hagyjuk kicsit kihűlni, mert meleg állapotában törékeny a keksz. 
  6. A megsült kekszet kávés, teás csészére akasztjuk, úgy kínáljuk.







2015. február 3., kedd

Karaj vörösboros fűszeres mártással, vajas radiátor tésztával











A karaj a szárazabb húsfélék közé tartozik, éppen ezért, ha nem rántott hús készül belőle, akkor igyekszem valamilyen szósszal élvezetesebbé tenni. Ma valami "nívósabb" fogást gondoltam feltálalni, mert hát néha a szürke hétköznapokon is kellenek a különlegesebb falatok, a megszokottól eltérő ízek. Az itthon éppen fellelhető alapanyagokból kerekedett ki ez az ízben gazdag, selymesen szaftos fogás és olyannyira ízlett nekünk, hogy rögtön örökös tagságot kapott a kedvenc ételeink között. Köretnek radiátor tésztát készítettem hozzá, - ezen a néven kapható az üzletekben - ami nem csak nagyon mutatós, de a formája és a sok redő miatt jól be tudja szívni a mártást. Bármilyen más tészta is jó hozzá, de még egy kis finom összhangot ad az ételnek, ha tálalás előtt forró vajon átforgatjuk a tésztát. Pohárnyi vörösbort kínáljunk mellé!


Karaj vörösboros fűszeres mártással, vajas radiátor tésztával


Hozzávalók:


  • 60 dkg sertéskaraj 
  • 1,5 dl tejföl
  • 2 dkg vaj 
  • 1 dl vörösbor 
  • 2 ek olaj
  • 1 kk paradicsompüré 
  • 1 kk mustár
  • 1/2 citrom leve (vagy ízlés szerint) 
  • frissen őrölt bors
  • csipet cukor
  • liszt

köret:

  • 30 dkg radiátor tészta 
  • 2 dkg vaj (!)


Elkészítése:

  1. A sertéskaraj szeleteket enyhén kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk, lisztbe mártjuk, kevés olajban ropogósra sütjük mindkét oldalát, kiszedve félretesszük.
  2. A visszamaradt zsiradékhoz hozzáadjuk a vajat, paradicsompürét, mustárt és vörösbort.   
  3. Csipet sóval, borssal, cukorral és citromlével ízesítjük, belekeverjük a tejfölt, összeforraljuk.
  4. Visszatesszük a húst, hagyjuk még egyszer jól összeforrni a mártással.   
  5. A tésztát lobogó sós vízben kifőzzük, leszűrjük, lecsepegtetjük és a felforrósított vajban megforgatjuk.
  6. A tésztát tálra halmozzuk, köré rakjuk a hússzeleteket és az egészet leöntjük a fűszeres mártással.
  7. Forrón tálaljuk. 








2015. február 2., hétfő

Tejszínes burgonyakrémleves tormás céklasalátával















Ázós-fázós időben gyakran főzök krémleveseket, mert gyors, változatos, melengető és tápláló éhségűzők. Szinte bármilyen zöldségféléből készíthetjük, még az olyan egyszerű hétköznapi hozzávalóból is, mint a burgonya. A krémleveseknél különösen fontos az ízek összhangja, mivel csak egy-két féle alapanyagból készülnek, így a levest a levesbetéttel koronázhatjuk meg igazán. Nálam ma egy borecetes, tormás céklasaláta került kipróbálásra, egyedi  ízélményt nyújtva. Aki idegenkedik a különlegesebb ízpárosításoktól, az süssön rá bacont vagy reszeljen rá füstölt sajtot, de sonkagombóccal, kolbász chipsszel vagy ropogós levesgyönggyel is nagyon finom.


Tejszínes burgonyakrémleves tormás céklasalátával


Hozzávalók:

  • 50 dkg burgonya
  • 1 vöröshagyma
  • 1 ek vaj
  • 1 babérlevél
  • 1,2 l víz (vagy zöldségalaplé)
  • 2 dl habtejszín
  • csipet őrölt fehér bors
  • csipet só
  • csipet szerecsendió (opcionális)

céklasaláta:

  • 10 dkg cékla
  • 5 dkg friss reszelt torma
  • 1 tk ecet
  • 1 tk borecet
  • 1 tk cukor

Elkészítése:

  1. A vajat felolvasztjuk, megfuttatjuk rajta a finomra vágott vöröshagymát, hozzáadjuk a babérlevelet, fűszereket és jól átpirítjuk rajta az apróra felkockázott burgonyát. 
  2. Felöntjük a vízzel, lassú tűzön puhára főzzük, időnként megkeverjük.
  3. Ha elkészült kidobjuk belőle a babérlevelet, botmixerrel pürésítjük.
  4. Tűzre visszatéve hozzáöntjük a tejszínt, összeforraljuk.
  5. A megmosott céklát és a friss tormát meghámozzuk. 
  6. A céklát vékony szeletekre vágjuk.
  7. Egy kisebb edénybe vizet teszünk, hozzáöntjük az ecetet és a céklát addig főzzük benne, míg megpuhul.
  8. Ha elkészült leszűrjük, vékonyan felcsíkozzuk és hozzákeverjük a frissen reszelt tormát. 
  9. Borecettel, sóval és cukorral ízesítjük, néhány percet állni hagyjuk.  
  10. Tálalásnál a tejszínes burgonyakrémlevesre halmozzuk a  lecsepegtetett céklasalátát.  








2015. január 28., szerda

Kínai szezámmagos csirke











Nagyon szeretem az ázsiai konyha mesés, édes-savanyú ízvilágát és sajnos elég gyakran el is csábulok egy-egy ropogós csirkefalatkára vagy egy jó csípős szecsuáni marhára. Ha nem jutok el kedvenc, megbízható kínai büfémbe, de falatoznék végre egy jó kis kínait, akkor marad a "home made" lehetőség. Mondjuk ennek is meg van az előnye, mert így legalább tudom mit teszek bele, ízfokozót azt biztosan nem, amitől mint tudjuk minden olyan nagyon finom. Maga az étel nem túl bonyolult, bár egy kicsit pepecselős, de nem vészes. A végeredmény egy omlósan pihe-puha hús, ropogós bundájú tésztakéregben, édes-csípős-ragacsos mázban fürdetve. Hamisítatlan egzotikus ízélmény, saját konyhánkból, kínai-kaja rajongók ne hagyják ki!


Kínai szezámmagos csirke


Hozzávalók:

  • 1 nagy csirkemellfilé

pác:

  • 1 ek olívaolaj
  • 1 ek szezámolaj
  • 2 ek szójaszósz
  • 2 tk barna cukor

bunda:

  • 7 ek liszt
  • 1 tk só
  • 1/2 tk őrölt bors
  • 1,5 tk sütőpor
  • 3 ek kukoricakeményítő
  • 1 felvert tojás
  • 1 ek olívaolaj
  • kb 1-1,5 dl víz

szósz:

  • 2 ek méz
  • 2 ek chiliszósz (vagy csípős paprikakrém)
  • 6 ek ketchup
  • 4 ek szójaszósz
  • 1/2 csésze víz
  • 4 ek pirított szezámmag

kisütéshez:

  • bő olaj


Elkészítése:

  1. A csirkemellfilét falatnyi darabokra vagy vékony csíkokra vágjuk, megsózzuk.
  2. A pác hozzávalóit összekeverjük, a húst alaposan beleforgatjuk és legalább 1 óra hosszára hűtőbe tesszük.
  3. A szezámmagot száraz serpenyőben megpirítjuk.
  4. A bundához egy tálban összekeverjük a hozzávalókat és annyi vizet öntünk hozzá, hogy sűrű masszát kapjunk. (A tészta se túl híg, se túl sűrű ne legyen. Ha túl híg lefolyik a húsról, ha meg túl sűrű, akkor nagyon vastag lesz a bunda) 
  5. A szószhoz egy edénybe tesszük a ketchupot, mézet, chiliszószt, szójaszószt és a vízzel felöntve tűzre rakjuk, mártás sűrűségűre beforraljuk. Belekeverjük a pirított szezámmagot, melyből egy keveset félrerakunk.   
  6. Bő olajat hevítünk.
  7. A húsdarabokat lecsepegtetjük, beleforgatjuk a masszába és kis adagokban kisütjük, papírtörlőn leitatjuk róla a felesleges zsiradékot, majd megforgatjuk a szószban.
  8. Azonnal tálaljuk, főtt rizst kínálunk a szezámmagos csirkefalatkákhoz, melyet a tányéron még a félretett szezámmaggal ill. apróra vágott petrezselyemmel meghintünk.